הסעות תלמידים

 

 

כל מה שצריך לדעת על הסעות תלמידים


הסעות תלמידים כמה זה יעלה לי? איזה סוג רכב הסעות הכי מתאים לי?

ועוד תשובות לשאלות רבות שאנשים שואלים לפני שהם מחליטים להזמין חברת הסעות.

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת הסעות טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות הסעות איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מהגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 סדרנים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

מה הקשר בין חוק חינוך חובה לבין הסעות תלמידים?


במדינת ישראל ישנו חוק לימוד חובה בו כל ילד מעל גיל 3 חייב להיות רשום ונוכח במוסד חינוכי כלשהו, בישובים קטנים או אפילו בשכונות מסוימות של ערים גדולות שאין בהן מספר ילדים מספיק גדול המצדיק כלכלית הקמה של בית ספר נדרש הצורך בשירות הסעות תלמידים קבוע ומסודר.

ניתן למצוא גם הסעות מאורגנות ומסודרות עבור תלמידי החינוך המיוחד שצריכים לרוב להגיע לבית ספר מתאים לצרכים הייחודים שלהם. לעיתים קרובות אין פתרון ציבורי או ממשלתי מסובסד ולכן ההורים צריכים באופן עצמאי להשכיר שירות הסעות מחברות ההסעות הפרטיות.

 

תחבורה ציבורית, זכאות להסעה לבית הספר

 

או חברת הסעות פרטית?


לא לכל תלמיד יש הורים בעלי זמן ויכולת כלכלית להסיע את בנם יום יום לבית הספר, לתלמידים שאינם זכאים לשירות הסעות מסודר לבית הספר ישנה האופציה של תחבורה ציבורית אך לזו ישנם יותר חסרונות מאשר יתרונות…

נשים בצד את העלות הכלכלית של מנוי חופשי חודשי לאוטובוס, נסיעה באוטובוס עירוני מחייבת את התלמיד הנוסע "להתיישר" לפי זמני ההגעה של האוטובוס ולהתמודד לעתים גם עם בעיות של אוטובוסים שלא עוצרים בתחנה בשל עומס אנשים ושלא לדבר על אוטובוס שבכלל לא מגיע בזמן וגורם לנוסעים לאחר…

הדרך הלוך לבית הספר היסודי או התיכון יותר חשובה מהדרך חזרה לבית, ישנה חשיבות להגיע לבית הספר בזמן אחרת לא מכניסים את התלמיד לשיעור והוא מפסיד חומר לימודי. תלמידים רבים "לא לוקחים סיכון" כאשר מדובר על הגעה בזמן לשיעורים, הם קמים בשעות המוקדמות של הבוקר כדי להספיק להתארגן ולא להפסיד את ההסעה, לפעמים זה אפילו בא על חשבון שעות שינה מספיקות לצורך תפקוד סדיר במהלך היום ואז הילד עייף במהלך רוב יום הלימודים.

השכרת שירות מחברות הסעה פרטיות מתאפשר כאשר מספר הורים או הנהלת בית הספר מתארגנים יחד. איסוף והחזרה של תלמידים ומורים על בסיס יומי קבוע מבית הספר לבית וההפך באמצעות שירות הסעות פרטי הוא עניין יחסית יקר בהשוואה לתחבורה הציבורית אך יש כאן יתרונות רבים וטובים, בחיים כל דבר שהוא מסודר ומאורגן הוא טוב, היתרון החשוב ביותר כאן הוא זה שלרוב אפילו לא חושבים עליו, בטיחות!

תלמיד ללא הסעה מסודרת שרץ לבית הספר ועושה הכל כדי לא לאחר יכול חס וחלילה ליפול לתאונה כזו או אחרת, זה יכול להיות בעת חצייה של כביש לא בבטחה כאשר הוא רואה את האוטובוס העירוני עוד רגע עוזב את התחנה… וזה יכול להיות עוד אלף ואחת דברים שהמשותף להם הוא לחץ והפחד מאיחור לבית הספר.

 

חובת התקנת חגורות בטיחות בהסעות תלמידים


חוק שנחקק בישראל בשנת 2006 מחייב התקנת חגורות בטיחות בכל האוטובוסים משנת דגם 1995 אשר מיועדים ומשמשים להסעות תלמידים.

כמו שאמרנו בטיחות היא מעל לכל! בכלל אנחנו ממליצים להשכיר עבור הסעות תלמידים לבתי ספר או טיול שנתי רק אוטובוסים חדישים וממוזגים, אוטובוס ישן כולל מושבים לא נוחים מהדגם הישן והוא עצמו גם מועד לתקלות רבות ולא משנה כמה הוא שמור או מטופל…

לא נעים להיתקע באמצע הדרך ובמיוחד אם מדובר ביום מאוד חם באמצע טיול שנתי או יום כיף לילדים, אל תחסכו כאשר מדובר בהסעות אוטובוסים עבור ילדים.

כללי בטיחות נוספים עבור הסעות תלמידים : לעלות ולהוריד ילדים באוטובוס, מידיבוס או מיניבוס מותר אך ורק מהדלת הקדמית, יוצא מהכלל כאשר יש מבוגר אחראי שתפקידו "לשמור" על הדלת האחורית.

יש חובה לחגור ילדים עד גיל 18 בכל נסיעה מאורגנת ואין זה משנה אם מדובר בהסעות לבית הספר, קייטנה, טיול שנתי או נסיעה קצרה עבור יום כיף בבריכה העירונית.

במושב הסעה ל 2 נוסעים אסור בשום פנים ואופן לשבת יותר משני תלמידים.

סימנים מיוחדים עבור רכבים המסיעים ילדים – שלט בולט עם הכיתוב הסעת ילדים תמצא בחלק האחורי של הרכב וכן את יעדי הנסיעה, יש להתקין פנסי איתות מהבהבים וזאת על מנת להתריע כי ברכב נוסעים ילדים, באוטובוסים יותקנו בחלקו האחורי 2 פנסים בצבע אדום ובחזית 2 פנסים בצבע צהוב אשר יופעלו באופן אוטומטי כאשר יפתחו הדלתות.

ליווי תלמידים בהסעות – אין חובת ליווי בהסעות תלמידים אך רצוי כי בנוסף לנהג יהיה עוד מבוגר אחראי, עדיף שזה יהיה המורה המחנך מהכיתה אשר מכיר את התלמידים אישית ולו הם רוכשים כבוד והערכה כדמות סמכותית.

לעומת זאת כאשר מדובר על תלמידים נכים יש חובת ליווי של אדם מבוגר. תפקידי המלווה רבים וחשובים – עליו להחזיק רשימת טלפונים של כל הורי התלמידים ובעלי תפקידים בבית הספר, עליו לספור את התלמידים בכל פעם שעולים ויורדים מהאוטובוס, במקרה שתלמיד צריך לחצות את הכביש הוא יעשה זאת יחד עם המלווה, כדי להיות מלווה יש לקבל הדרכה והכשרה מתאימה בבית הספר.

עליה וירידה מהאוטובוס רק לאחר עצירה מלאה, יש לעלות בצורה מסודרת וללא דחיפות, עליה לאוטובוס תעשה רק מהדלת הקדמית, אין להוציא ידיים, ראש או את שאר הגוף מבעד לחלון האוטובוס, אין להשליך חפצים מחוץ לאוטובוס, אין לעמוד או להסתובב במהלך הנסיעה, אין להרעיש במהלך הנסיעה. העלאת מטען גדול תעשה לתא המטען בלבד.

 

לשים לב! מי רשאי לנהוג ברכב להסעות תלמידים?


נהגים בעלי רישיון מסוג D לשעבר רישיון מסוג דרגה 6 עבור אוטובוס.

נהגים בעלי רישיון מסוג D1 לשעבר רישיון מסוג דרגה 5 עבור אוטובוס זעיר, טרנזיט או מונית המיועדת להסעה של עד 16 נוסעים לא כולל הנהג עצמו.

פרט לרישיון הסעת תלמידים חייב נהג המסיע תלמידים להחזיק תעודת יושר אשר יוציא בכל חמש שנים ולעמוד בהוראת החוק למניעת העסקת עברייני מין.

כאשר מבקשים הצעת מחיר מחברות אוטובוסים או מיניבוסים עבור הסעות תלמידים יש לבקש כי יפקססו לכם את רישיון הרכב שבו חייב להיות רשום : מורשה להסיע ילדים.

 

מתי להשכיר מיניבוס, אוטובוס, טרנזיט או מונית גדולה?

 

הסעות לגן ילדים, קייטנה, טיול קבוצות ילדים לפעילות יום כיף…

כלל הברזל כאשר צריך להשכיר כלי תחבורה הינו ככל שהרכב גדול יותר כך לרוב מחיר ההשכרה יהיה יקר יותר…

השכרת אוטובוס תהיה הרבה יותר יקרה מהשכרת מידיבוס או מיניבוס והאחרון יהיה יותר יקר מהשכרת טרנזיט או מונית גדולה. אם אתם מתלבטים להשכיר 2 מיניבוסים על פני אוטובוס אחד או לחילופין להשכיר 4 רכבי טרנזיט על פני אוטובוס אחד אז לרוב יהיה יותר זול להשכיר את הרכב הגדול על החלופה להשכיר מספר רכבים קטנים יותר.

 

איך לשרוד הסעות תלמידים

 

רבים מהנהגים יודו שהסעות בתי ספר ותלמידים הן מההסעות היותר מאתגרות שנהג יכול לבקש בשבילו.

גם אם מדובר בכיתה מחונכת להפליא וממושמעת כמו שרק חולמים עליה, הרי שילדים זה ילדים ושלל הפתעות מחכות לנהג המסיע אותם. זה רוצה לשירותים, ההוא עייף וצווח, החבורה הזו צוחקת מבדיחה באופן רועש במיוחד "והקללה" האחרונה של כל אוטובוס ילדים: שיחות טלפון ומוזיקה קולנית. בהמשך מספר טיפים איך לשרוד את הנסיעה באופן בטיחותי עבור הילדים, המדריכים וגם הנהג- כמובן.

 

הסעות תלמידים - קודם כל מקצוענים


בטיחות בכביש מתבטאת בכמה אופנים, בעיקר כאשר מדובר על הסעות תלמידים. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן- קברניט הספינה. על כן, חשוב שתבדקו טוב טוב את חברת ההסעות ממנה אתם מזמינים הסעות תלמידים ותבחרו באחת שנותנת שירות אמין ויעיל.

לא מספיק שמנהל חברת ההסעות יהיה אדיב…. באוטובוס, אחרי הכל לא הוא שישב מול ההמון של הילדים וינסה להתרכז בכביש.

עליכם לוודא כי לנהג האוטובוס יש ניסיון בהסעת ילדים, כי הוא אדם סובלני ואדיב. אם יש צורך, אפילו דברו איתו ישירות לפני הנסיעה ותראו מה התרשמותכם.

נהג אוטובוס או מיניבוס בעל ניסיון בהסעות לבתי ספר יודע איך להתמודד עם תלמידים בעיתים במהלך הנסיעה, הפרעות או בעיות אחרות שצצות במהלך הנסיעה, ניסיון שווה מקצועיות ומקצוענות!

 

למה צריך להוסיף להסעות תלמידים גם מדריכים ומורים?

 

בד"כ, הילדים לא נוסעים לבד בתוך הסעות תלמידים ותמיד אפשר למצוא לצדם איזושהי דמות סמכות: מורים, מאבטחים או מדריכים.

תפקיד הדמויות האלה הוא אקטיבי לחלוטין בעת ההסעה, תפקידם לשמור על סדר אופטימלי באוטובוס כדי שהנהג יוכל להתרכז בנסיעה ולא במתרחש מאחוריו.

לא מדובר על משימה קלה בכלל, שלא יהיו לכם טעויות, אבל מדובר על משימה מצילת חיים. הסעות תלמידים ללא השגחה פעילה הם מקור לבעיות ויכולות לסכן את נפש כל הנוכחים באוטובוס.

ילדים מסתובבים, צורחים, צוחקים, משתעשעים בזריקת חפצים ועוד, הם הסחת דעת די גדולה על הכביש- מה שיכול לגרום לתאונה.

 

הסעת ילדים קטנים - צרכים בסיסיים

 

בהנחה ומדובר על הסעת ילדים קטנים ממש חשוב לדאוג לצרכים בסיסיים לפני העלייה לאוטובוס, מיניבוס או אפילו הסעה בטרנזיט קטנה: ילד שרעב, שחם לו, שקר לו, שהוא עייף או עצבני הוא ילד בעל פוטנציאל להתפרצות.

תפקיד המורים והמדריכים הוא לשים לב מי רעב, האם קר מדי או חם מדי באוטובוס ויש צורך במיזוג אוויר, האם הילדים רבים בניהם במושבי הספסלים בחלק האחורי, שכן הנהג בד"כ לא מרגיש את האווירה בלב או בחלק האחורי של האוטובוס.

 

הסעות תלמידים השוואת מחירים

 

כאן באתר הסעות בקליק תמצאו שירות מכרז הסעות אוטובוסים ומיניבוסים מהיר, יש למלא את טופס הצעת המחיר כאן בדף, יש לתת פרטי נסיעה חשובים לצורך חישוב הצעות המחיר - כגון כמה תלמידים צריך להסיע?

האם מדובר בהסעות קבועות לבית הספר, קייטנה, גן, צהרון או הסעות מזדמנות לטיול שנתי או יום כיף, במידה ומדובר בהסעות לטיול שנתי אז יש לציין מספר ימים נדרש? האם יש צורך גם בחברת אבטחה?

אוטובוס ממוגן ירי? ואולי אפילו תרצו להזמין מיניבוס מפואר עם שירות VIP לנבחרת כדור הסל של התיכון? לאחר שליחת הטופס יחזרו אליכם עד 4 חברות הסעות מומלצות עם הצעות מחיר אטרקטיביות.

 

כמה עולה הסעות לתלמידים? (מחיר לשעה)


מחיר הסעות תלמידים במיניבוס

120-350 ₪

מחיר הסעות תלמידים במידיבוס

120-350 ₪

מחיר הסעות תלמידים באוטובוס

250-800 ₪

מחיר הסעות תלמידים בוואן

120-250 ₪

ט.ל.ח

 

פניות אחרונות
מיניבוס
*מתאריך: 01/12/2020
*עד תאריך: 31/12/2020

חדרה
03/11/2020 13:45:29
מיניבוס
*מתאריך: 12/01/2021
*עד תאריך: 12/01/2021

ירושלים והסביבה
27/10/2020 14:29:51
טרנזיט
*מתאריך: 10/11/2020
*עד תאריך: 10/11/2020

אזור המרכז
25/10/2020 15:04:56
אוטובוסים
*מתאריך: 24/11/2020
*עד תאריך: 28/11/2020
הסעה הלוך מכוכב יאיר לעבודת ב 24/11. חזור מפארק תמנע לכוכב יאיר ב 28/11. 19 איש כולל ציוד אופניים.
אזור השרון והסביבה
25/10/2020 13:28:08
מיניבוס
*מתאריך: 26/10/2020
*עד תאריך: 26/10/2020

אשדוד
25/10/2020 04:16:58
מיניבוס
*מתאריך: 01/11/2020
*עד תאריך: 02/12/2020
הסעה בבוקר מנתיב הלה לצרעה
הסעה אחהצ מצרעה לנתיב הלה
בית שמש והסביבה
22/10/2020 12:30:25